En av årets backer, Thomas Rognlien

Motiveringen lyder:
Han har en spillerforståelse mange ikke kommer i nærheten av og i forsvarsposisjon forann målet er han en av de aller sterkeste. Han spiller en stor rolle i Tunet og var med og tok dem til semifinale og seriegull dette året. Han kan også score mål og det ble 17 av dem i grunnserien. VMG gratulerer THomas Rognlien

 

1. Hvordan føles det å bli sett på som en av eliteseriens beste spillere?

Det er mange gode spiller i eliteserien så det er morro. Lett å være god når man spiller med bra spillere!

2. Hvorfor tror du at du akkurat du ble stemt frem her?

Har levert gjevnt i hele år og spilte bra i viktige matcher.

3. Har du noen tanker om denne sesongen?

Er veldig fornøyd med seriespillet, men vi er ikke gode nok i sluttspillet. Det var veldig bra i Slovenia og vi er klare for VM i desember.

4. Hva ser du for deg til neste år?

Fortsetter i Tunet og det ser ut til at vi beholder samme laget. Får vi inn et par kvalitetsspillere blir vi enda farligere neste år. I tillegg er det VM og Europa-cup å glede seg til.

5. Kan du gi noen tips til alle andre der ute som ønsker å bli en bedre innebandyspiller?

Bruk tid på å tren individuelle ferdigheter som volly, skudd og pass. Kan gjøres overalt.

← Damenes beste midtløper i følge VMG, Charlotta Hjort POD #7 Ole Mossin er gjest i studioen og hovedtema er NM-Finaler →