Daniel Gidske til Tunet…..

På lørdagen var Daniel borte fra lagoppstillingen til Sveiva. Noen dager senere er han klar for Tunet sitt elitelag. Etter en meget jevn kamp mellom Oslo lagene trakk Sveiva det lengste strået. Sveiva var overbevisende og vant med 5-4 i Høyenhallen. Tunet virket litt i utakt med hvordan de skulle spille. Nå har klubben fra høyenhall hentet inn en landslagsspiller som kan pushe laget til nye høyder.
Det gir klubben fra Høyenhall en ny dimensjon. Vi snakker om en topp 5 verdifull spiller i norsk eliteserie for tiden og en topp 10 gjennom tidene. Pur klasse på denne karen altså.

I Tunet….

Det var snakk om denne overgangen allerede forrige sesong, men det virket som om det bare var prat om at Ole Mossin og Daniel Gidske skulle spille en siste sesong sammen. De to landslagskollegaene har spilt sammen over mange år på det norske landslaget.

Men å gå over fra Sveiva til Tunet……!?

VM Jenter 19 Tøff start →